Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Neretva-Val 1:1
pon oľu 26 2012, 11:46 by bepo

» Seniori Vala u srijedu protiv Hrvaca na "Vukovaru"
uto ruj 13 2011, 21:57 by val_portal

» Primorac zadrzao 1. mjesto
ned ruj 11 2011, 16:47 by val_portal

» Val golova na Vukovaru!!!
čet ruj 08 2011, 00:39 by val_portal

» Čubrilo izjavio svoju verziju
čet kol 25 2011, 13:18 by 7darko7

» Kaštelanska rivijera bez pobjednika u kontroverznom finalu
uto kol 23 2011, 17:50 by 7darko7

» Obavijest svim nogometnim klubovima
uto kol 23 2011, 16:04 by 7darko7

» Val starta u Omišu
uto kol 23 2011, 16:00 by 7darko7

» Kaštelanska rivijera: Zagora - GOŠK(AC) 3:2
sub kol 20 2011, 21:02 by 7darko7

Social bookmarking
Bookmark and share the address of HNK Val on your social bookmarking website
Affiliates
free forum
Poll

Izaberite najboljeg igrača seniora u sezoni 10./11.

50% 50% [ 8 ]
6% 6% [ 1 ]
6% 6% [ 1 ]
6% 6% [ 1 ]
31% 31% [ 5 ]

Ukupno glasova : 16

Prijeteći fax prošlog tjedna uznemirio igrače i upravu HNK Vala

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Prijeteći fax prošlog tjedna uznemirio igrače i upravu HNK Vala

Postaj by 7darko7 on uto stu 17 2009, 00:03

Poraz nogometaša Vala koji su ove nedjelje pretrpjeli u Prološcu u utakmici s tamošnjom Mladosti ima i svoju uvertiru i repove, za što je „zaslužan“ direktor prološkog kluba Viktor Grabovac koji je prošlog petka na adresu kaštelanskih nogometaša poslao putem faxa pismo koje je bilo svojevrsna prijetnja ovoj momčadi.

„Dočekat ćemo vas kao beogradsku Zvezdu“

U pismu s njegovim potpisom, pečatom kluba i poslanom putem faxa iz Centra za socijalnu skrb Imotski, gdje prema saznanjima Valove uprave Grabovac radi, stoji: „Upoznajemo Naslov da su NK Mladost i HNK Val stari športski prijatelji i netko Vas je trebao upozoriti na tu činjenicu, jer u suprotnom ne bi vrbovali nogometaše Mladosti pred nedjeljnu prvenstvenu utakmicu, a o tome cijeli Proložac bruji, nanoseći veliku štetu i sebi i nama i nogometu. Takvu drskost će te platiti na taj način što će te biti u nedjelju primljeni kao da se radi o Crvenoj zvezdi iz Beograda.“

Primivši ovaj fax uprava Vala odmah je uputila odgovor NK Mladost u kojem žale što im Grabovac upućuje riječi prijetnje smatrajući da uprava i igrači kaštelanskog kluba to ne zaslužuju te zatražili da uprava Mladosti, ako zna za bilo kakav slučaj nečasnih radnji i njih upozna sa istima kako bi mogli poduzeti eventualne mjere, a u ime kluba pismo je potpisao dopredsjednik Vala Ivica Šimić.

Mladi igrači u strahu

- Isto tako, pismo smo odnijeli istog dana na policiju u Kaštelima te tražili da nam se zbog ovakve prijetnje osigura zaštita pri dolasku u Proložac, što su nam policajci u Kaštelima obećali. Ujedno smo Grabovca i njegovo pismo prijavili i predsjedniku Županijskog nogometnog saveza Paški Viđaku. Na utakmicu smo otišli pomalo u strahu, jer u pitanju su mladi momci nenaviknuti na ovakve situacije.

Pri dolasku u Proložac nije nas dočekala policijska pratnja, a policije nije bilo ni na ulazu u igralište.

Srećom, nitko nas nije napadao sve dok se nismo u kancelariji našli s Grabovcem koji je bio neugodan te vrijeđao mene, predsjednika Gotovca i ostale članove uprave, a nakon moje komunikacije s policijom putem telefona, verbalno me je napao i čak pokušao udariti, ali se ispriječio delegat na utakmici Anđelko Bešker.

Dvojica policajaca, zbog kojih smo se osjećali sigurnije došli su tek nakon naše intervencije pred sami početak utakmice – priča Šimić, koji tvrdi da je, unatoč što su igrači Mladosti na terenu bili fer i korektni, cijela utakmica protekla u nekoj napetoj atmosferi te sudačkoj pristranosti što se vidi i iz lako dodijeljenog crvenog kartona vrataru Vala već u sedmoj minuti.

Priča Viktora Grabovca razlikuje se od Šimićeve i cijelu priču objašnjava Valovim igricama i krivim tumačenjem njegovog pisma.

- Ma koje prijetnje, mi smo im željeli pokazati da im pri dolasku u Proložac nećemo prijateljski stisnuti ruku i da ćemo se ponašati kao da za nas ne postoje, o ničemu drugom nije bilo riječi. A sve je to zbog toga što su iz Vala nekoliko dana prije posjećivali naše igrače i tražili od njih da im puste – rekao je Grabovac.

Kome nije mjesto na nogometnim terenima?

Na naše pitanje je li prikladno sportskim događanjima, gdje se odgajaju mladi, ružno vrijeđanje i napadanje članova uprave drugog kluba odgovorio je protupitanjem

- A je li sramota vrbovati naše igrače? Što Val radi i čime se njihovi funkcioneri bave znaju mnogi. Evo pitajte predsjednika GOŠK-a zbog čega je dao ostavku? Ja sam na neprimjereno ponašanje bio isprovociran Šimićevim razgovorom s policijom, kao nije im sigurno, netko im prijeti…koliko je Šimić provocirao svjedoči i to što ga je delegat utakmice izgurao iz kancelarije - tvrdi ovaj direktor kojeg smo morali pitati je li i prije nekoliko godina bio isprovociran kada je jednog nogometaša Vala udario kamenom u glavu o čemu postoji zapisnik.

- Ja za taj incident ne znam, članovi Vala mogu sada pričati što hoće kad su utakmicu izgubili – zaključio je razgovor s nama Grabovac.

Do predsjednika Županijskog nogometnog saveza nismo uspjeli doći jer se nije javljao na naše pozive, a o tome zašto nije bilo policijskog osiguranja pri dolasku Valove momčadi u Proložac očekujemo službeno očitovanje.

Na sreću, potrebe za posebnim osiguranjem i nije bilo, a hoće li se poduzeti nešto u nogometnim krugovima ostaje za vidjeti. U svemu treba napomenuti da je Ivica Šimić potpisao zapisnik s utakmice bez primjedbi, kako je rekao u želji da se tenzije smire i da što prije Val napusti Proložac. No ostaje pitanje zašto u zapisnik ništa nije unio delegat utakmice Anđelko Bešker koji je nazočio sukobu bez obzira tko je bio krivac ili inicijator, ili ono što se događa pri prijavi igrača nije dio nogometne utakmice?!

7darko7
Admin
Admin

Broj postova : 1594
Registration date : 22.02.2008

Korisnički profil http://www.youtube.com/user/7darko7

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics