Branko Čubrilo i Mirko Oremuš pripremaju se na Vukovaru

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Postaj by 7darko7 on pet lip 11 2010, 11:31

Dok je Valu tek završila sezona i počeo odmor, za neke igrače, čini se, tek je počelo. Ovih dana hajdukovci Mirko Oremuš i Branko Čubrilo, koji je na posudbi u Solina, pripremaju se za početak priprema njihovih momčadi u kojima ih vodi dip. kinez. Petra Mandić.

Još od malih nogu Čubrilo je nastupao za niželigaša NK Val gdje je njegove napadačke sposobnosti prvi prepoznao poznati hajdukovac Davor Čop. Na proljeće 2007. prešao je u drugoligaša Mosora u kojem se nije naigrao.

Pred sezonu 2007./08. dolazi na pripreme Hajduka kao slobodan igrač. Na tim pripremama redovito zabija golove, i to uvijek po dva na utakmici, te po povratku potpisuje ugovor do 2011. Službeno je debitirao ( ušao zadnjih par minuta ) već u prvoj utakmicu sezone, i to u Podgorici na europskom gosotovanju protiv Budućnosti.

Nakon što mu je propao odlazak na posudbu u Trogir čekao je svoju prigodu trenirajući sa seniorima, međutim, nije uopće igrao. Na zimu odlazi na posudbu u Solin. Već u prvoj polusezoni se nametnuo kao jedan od ključnih igrača u momčadi Solina.

Mirko Oremuš je već u mlađim kategorijama prešao u splitskog Hajduka, gdje je igrao više pozicija, većinom lijevog ili desnog braniča, te krilo. Treneri su ga, međutim, znali stavljati i na poziciju napadača. Za seniore je prvi put zaigrao 2. rujna 2007. u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Nakon ulaska u 75. minuti, već 3 minute kasnije postiže svoj prvijenac za remi 2:2.

Ipak, iako je trenirao sa prvom momčadi više nije dobio ni minute šanse, te na zimu biva otpisan i po raskidu ugovora odlazi u Novalju. Nakon uspješne polusezone u trećoj ligi, novi ga trener, Goran Vučević, vrača u matični klub. Isprva igra relativno malo, no, nakon zapaženih partija u gostima protiv Croatije Sesveta i Slaven Belupa (gdje sa 2 gola preokreće vodstvo domaće momčadi) postaje prva zamjena napadačima i krilnim veznim. Prošle sezone pod vodstvom Eduarda Reje, te kasnije Stanka Poklepovića, izborio se za prvu momčad gdje je odigrao veliku večinu utakmica u 1.HNL, točnije 26 uz 1 pogodak.